PERY SNOV

Telo. Myseľ. Krása. Piliere, na ktorých stavia jedna z popredných kliník v Bratislave, CONCEPT CLINIC. Pod jednou strechou tu môžete nájsť odborné poradenstvo, luxusnú kozmetiku či komplexné služby, ktoré ocení každý zákazník. Klinika ponúka vo svojom portfóliu i množstvo chirurgických zákrokov pod taktovkou prvotriednych chirurgov. No taktiež tu môže nájsť svoje zázemie každý, koho pohltila joga, pilates či ten, kto potrebuje riešiť kozmetické problémy. Jednoducho CONCEPT CLINIC je miesto, ktoré svojou širokou škálou ponúkaných služieb ulahodí i tomu najnáročnejšiemu zákazníkovi.

Ako na dokonalé pery?

Zväčšovania pier sa stále mnoho žien bojí. Najmä kvôli neželanému efektu, ktorý sa občas po zákroku môžš dostaviť. Našťastie, dnes existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako pery upraviť, aby výsledok pôsobil prirodzene. Dôležité je však vybrať si zákrok, ktorý vám bude vyhovovať. Plastický chirurg MUDr. Peter Žiak PhD. z Concept Clinic nám niekoľko metód zväčšovania pier rovno predstavil.

Hyaulurónová klasika

Zväčšovanie pier aplikáciou kyseliny hyalurónovej je dnes už samozrejmosťou. Tento spôsob estetickej úpravy pier má však zopár „ALE“. Jedno negatívum je časové obmedzenie, kedže sa aplikovaná kyselina hyalurónová vstrebáva. Navyše, niektorým sa opuch pier po aplikácii hojí o niečo dlhšie. Je tu zároveň ešte jedna skutočnosť, o ktorej sa však veľa nehovorí – opakované zväčšovanie pier prináša riziko roztiahnutia tkanív a po vstrebaní výplne sa pery nemusia vrátit do svojho pôvodného tvaru, pery skrátka môžu mať časom horší tvar.

Vlastný tuk

Pery sa dajú zväčšiť aj vlastným tukom. Ide o aplikáciu spracovaného vlastného tuku tenkou kanylou do pier. Tu sa však znovu stretávame s problémom zvaným resorpcia. Aj keď učebnice hovoria o približne 30-percentnom vstrebávaní aplikovaného tuku, v prípade pier je to v skutočnosti oveľa výraznejšie. Oblasť pier je totiž veľmi bohato prekrvená a aplikovaný tuk nám doslova „mizne pred očami“.

Implantáty do pier?

Možnosťou permanentného zväčšenia objemu pier je aplikácia silikónového implantátu. Ide o prúžok silikónu, ktorý sa v rámci ambulantného zákroku v lokálnej anestézii zavádza cez drobné rezy z vnútornej strany červene pier do oblasti ústnych kútikov. Táto technika síce ponúka dlhodobé riešenie s veľmi prirodzeným efektom, z casu na čas sa však stáva (a platí to najmä pre dolnú peru, ktorá je aktívnejšia), že tento silikónový implantát si „nájde cestu von“.

Lifting pery

V rámci hľadania možnosti trvalého riešenia zväčšenia pier s cieľom dosiahnutia konzistentných a prirodzených výsledkov sa v súčasnosti čoraz viac stáva hitom lifting hornej pery. Táto operačná technika už síce existuje dlhší čas, do popredia sa však dostáva až teraz. Ide o ambulantný výkon v lokálnej anestézii, v rámci ktorého sa dvíha horná pera. Uskutočňuje sa odstránením prebytočnej kože v oblasti pod nosom. Jazva zostáva skrtá pod nosom, tvorí hranicu nosa a hornej pery, a je teda nepostrehnuteľná. Horná pera (to znamená celá horná pera – od červene až po nos) totiž vekom ochabne tak ako aj iné časti tváre a navyše má tendenciu stáčať sa smerom dovnútra. Ochabnutá „predĺžená“ horná pera je preto prejavom stranutia. Zdvihnutie a skrátenie hornej pery jej dodáva mladistvý vzhľad, zároveň sa opticky zväčší objem červene hornej pery. Zákrok trvá približne 40 minút. Pre mňa je najväčším prekvapením posúvanie vekovej hranice záujemkýň o túto operáciu výrazne smerom nadol. Jedným z dôvodov je napríklad aj spolupráca s dermatológmi, ktorí nám posielajú záujemkyne vhodné na túto operáciu. U niektorých mladých klientok sa totiž liftingový efekt a zvýraznenie červene hornej pery nedá dosiahnuť iba samotnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej a na rad prichádza práve táto plastická operácia.

zdroj: topfashion  Zima 2018/2019

Znenie súhlasu

Kliknutím na odkaz súhlasím udeľuje používateľ elektronického zariadenia prevádzkovateľovi BLUEMEDICAL s.r.o. (ďalej ako „BLUEMEDICAL„) súhlas s tým, aby boli do jeho zariadenie uložené cookies, pomocou ktorých BLUEMEDICAL a iní príjemcovia uvedení v tabuľke získava a spracúva údaje na účely a na dobu uvedené v tabuľke, ktorá sa Vám rozbalí po rozkliknutí linku tu. Súhlas možno kedykoľvek odvolať, pre odvolanie súhlasu nás kontaktuje emailom na info@peterziak.com alebo upravte nastavenia v svojom zariadení. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov pred jeho odvolaním. Bližšie informácie o cookie nájdete tu.